Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych
im. prof. Maksymiliana Tytusa Hubera w Szczecinie

logo_tme
  • 1
  • 2
  • 3

1aPW (1).JPG1aPW (2).JPGDrużyna w składzie: Wojciech Jamroży (1Tn), Barnim Szycko (2Tm), Hanna Dorogusz (1Td), Maciej Grzesik (3Tn) i Jan Dębski (1Tn) prowadzona przez Pana dr. hab. Waldemara Potkańskiego, w sobotę 23 marca 2019 r., uczestniczyła w eliminacjach do II Turnieju Debat Oksfordzkich o tematyce społeczno-prawnej, które odbyły się w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Poznaniu.  Patronami turnieju była: Fundacja Court Watch Polska oraz Naczelny Sad Administracyjny w Warszawie. W ramach wylosowanej grupy turniejowej rywalizowaliśmy z drużynami z: LO w Środzie Wielkopolskiej (8:7), I LO w Ostrzeszowie (9:11) i II LO w Wałbrzychu (17:10). W fazie finałowej eliminacji zmierzyliśmy się z drużyna z II LO w Koninie – werdyktem sędziów remisując (10:10). W dogrywce – pojedynku dwóch mówców zwyciężyli nasi adwersarze. Ostatecznie zajęliśmy III miejsce w omawianym turnieju.

 Spór był prowadzony w nawiązaniu do tez:

  1. Udział czynnika społecznego w wymierzaniu sprawiedliwości, o którym mówi art. 182 Konstytucji, jest w Polsce niewystarczający.
  2. Publiczny Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym przynosi więcej szkód niż korzyści.
  3. Do Kodeksu karnego i kodeksu wykroczeń należy wprowadzić karę zakazu korzystania z mediów społecznościowych.
  4. Interes wymiaru sprawiedliwości jest równie ważny jak interes jednostki.

 

zlotaszkola

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE IM. PROF. M.T. HUBERA w Szczecinie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".

Partnerzy


Patronat:


TVP
enea

Copyright ZSEE/TME 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.