Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych
im. prof. Maksymiliana Tytusa Hubera w Szczecinie

logo_tme

Debaty


1. Drużyna z ZSEE - 6 IV 2019.jpg

Drużyna w składzie: Barnim Szycko (2Tm), Hanna Dorogusz (1Td), Maciej Grzesik (3Tn) i Jakub Piątkowski (2Tg) prowadzona przez Pana dr. hab. Waldemara Potkańskiego, w dniu 6 i 7 kwietnia 2019 r., uczestniczyła w finale VII Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu wraz z 32 najlepszymi zespołami z różnych szkół średnich z całej Polski, które przeszły przez eliminacje, na początku marca br. W 1-16 mistrzostw drużyna z ZSEE pokonała zespół z VII LO w Warszawie, zaś w 1-8 uległa zespołowi z VII LO w Poznaniu, który zakończył rywalizację na 3 miejscu. 

2. 1-16 tabela MPDO.png

3. 1-8 tabela MPDO.png

 Spór był prowadzony w nawiązaniu do tez:

  1. [1-16] Wszelkie płatności w Polsce powinny być dostępne jedynie w formie bezgotówkowej.
  2. [1-8] W Polsce należy wprowadzić model norweski w kwestii sprzedaży alkoholu i papierosów.

4. Nagroda dla ZSEE.png

5. Nagroda FAIR PLAY dla ZSEE.jpg

W drugim dniu mistrzostw postanowiliśmy wspomóc drużynę z III LO z Tarnowa. Ta współpraca połączona z talentem krasomówczym i spontanicznością ,,przyjaciół" z Tarnowa zakończyła się pełnym sukcesem, gdyż wspomniani zostali zwycięzcami MPDO. Organizatorzy mistrzostw docenili nasz wkład i pomoc w doprowadzeniu do tego sukcesu i postanowili właśnie naszą drużynę uhonorować zaszczytnym mianem najlepszej drużyny FAIR PLAY - MPDO w 2019 r.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu i wspierali drużynę z ZSEE w przygotowaniach i w samych mistrzostwach.

Filmy na kanale:

 
 
 

 


1aPW (1).JPG1aPW (2).JPGDrużyna w składzie: Wojciech Jamroży (1Tn), Barnim Szycko (2Tm), Hanna Dorogusz (1Td), Maciej Grzesik (3Tn) i Jan Dębski (1Tn) prowadzona przez Pana dr. hab. Waldemara Potkańskiego, w sobotę 23 marca 2019 r., uczestniczyła w eliminacjach do II Turnieju Debat Oksfordzkich o tematyce społeczno-prawnej, które odbyły się w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Poznaniu.  Patronami turnieju była: Fundacja Court Watch Polska oraz Naczelny Sad Administracyjny w Warszawie. W ramach wylosowanej grupy turniejowej rywalizowaliśmy z drużynami z: LO w Środzie Wielkopolskiej (8:7), I LO w Ostrzeszowie (9:11) i II LO w Wałbrzychu (17:10). W fazie finałowej eliminacji zmierzyliśmy się z drużyna z II LO w Koninie – werdyktem sędziów remisując (10:10). W dogrywce – pojedynku dwóch mówców zwyciężyli nasi adwersarze. Ostatecznie zajęliśmy III miejsce w omawianym turnieju.

 Spór był prowadzony w nawiązaniu do tez:

 1. Udział czynnika społecznego w wymierzaniu sprawiedliwości, o którym mówi art. 182 Konstytucji, jest w Polsce niewystarczający.
 2. Publiczny Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym przynosi więcej szkód niż korzyści.
 3. Do Kodeksu karnego i kodeksu wykroczeń należy wprowadzić karę zakazu korzystania z mediów społecznościowych.
 4. Interes wymiaru sprawiedliwości jest równie ważny jak interes jednostki.

Filmy na naszym kanale:

 


Drużyna z ZSEE (TME) wygrywa eliminacje do finału
VII Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu.

 mpdo2019_03 (1).jpg

Drużyna w składzie: Barnim Szycko (2Tm), Hanna Dorogusz (1Td), Maciej Grzesik (3Tn) i Jakub Piątkowski (2Tg) prowadzona przez Pana dr. hab. Waldemara Potkańskiego, w piątek 8 marca 2019 r., uczestniczyła w eliminacjach do VII Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu wraz z 64 zespołami z różnych szkół średnich z całej Polski. W ramach wylosowanej grupy turniejowej ,,N” rywalizowaliśmy z drużynami z: ZSLiT z Warszawy, I LO z Leszna i III LO z Tarnowa. Wygrywając dwie pierwsze debaty (18:13 i 13:9) nieznacznie przegraliśmy ostatnią (16:19) ze wskazaniem sędziów dla drużyny przeciwnej (gdzie aż czterech zawodników uzyskało lokaty w pierwszej ,,piątce” najlepszych mówców tego dnia) Ostatecznie uzyskaliśmy drugą lokatę w grupie i tym samym awansowaliśmy do finału MPDO, który odbędzie się na początku kwietnia br. 

 mpdo2019_03 (2).jpg

 Spór był prowadzony w nawiązaniu do tez:

 1. W państwach rozwijających się powinno się prowadzić politykę niskich podatków i niewielkiej ingerencji państwowej w gospodarkę.
 2. Polski system szkolnictwa wyższego powinien opierać się na egzaminach wstępnych.
 3. UE powinna zrezygnować ze wszystkich sankcji ekonomicznych na Rosję.

 

 mpdo2019_03 (1).png

 

  mpdo2019_03 (2).png

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w trakcie fazy finałowej MPDO!!!

 

Filmy na kanale:

 

W dniu 27 października 2018 r. odbyła się publiczna debata oksfordzka w budynku Zespołu Szkół nr 8 w Szczecinie. Spierano się na temat koncepcji rozszerzenia dostępności do broni palnej w Polsce. W debacie uczestniczyli studenci ze Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum oraz uczniowie i absolwenci z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. prof. Maksymiliana Tytusa Hubera w Szczecinie. Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego przedsięwzięcia był Pan Waldemar Potkański. Projekt był wspomagany przez Pana Michała Krempa oraz Władze SSW CB, a także Szczeciński Klub Debat, któremu przewodniczy Piotr Myć.

debaty_dypl_2019.jpg

CB 27 X 18 Dyrektor BM.jpg CB 27 X 18 - WP.jpg

 


IPN12019.jpg

W dniach 18 i 19 lutego 2019 r. odbył się Turniej Debat Historycznych IPN w Szczecinie, podczas którego drużyna z ZSEE, w składzie: Barnim Szycko (z 2Tm), Hanna Dorogusz (z 1 Td), Maciej Grzesik (z 3Tn), Jakub Piątkowski (z 2Tg) i Jan Dębski (z 1Tn) pod opieką dr hab. Waldemara Potkańskiego zajęła II miejsce wśród szkół średnich z okręgu województwa zachodniopomorskiego (podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym).

Nasz zespół w fazie rywalizacji grupowej (w dniu 18 II 19 r.) pokonał między innymi zespoły debatanckie z: ZS Nr 8 ze Szczecina i Katolickiego LO w Szczecinie i przegrał debatę z II LO ze Szczecina. W drugim dniu Turnieju w półfinale pokonał drużynę z VI LO ze Szczecina i ponownie uległ w finałowej rozgrywce, decyzją sędziów (w stosunku 3:2), zespołowi z II LO w Szczecinie.  

Tezy z fazy grupowej:

Polski wysiłek zbrojny podczas II wojny światowej nie przyniósł Polsce większego pożytku.

- Najlepszym sposobem na godne uczczenie ofiar systemów totalitarnych jest ich odnalezienie i pochowanie w imiennym grobie.

- Krew robotników z Grudnia ’70 poszła na marne.

 Teza półfinałowa:

- Kształt granic II RP był przede wszystkim sukcesem polskiej dyplomacji.

 - Teza finałowa:

- Polskie powstania zbrojne w XIX wieku nie przyniosły pozytywnego efektu.

IPN22019.jpg

Filmy na kanale:

1 Debata 18 II 2019 r. IPN

2 Debata 18 II 2019 r. IPN

Półfinał - 19 II 2019 r. IPN

Finał - 19 II 2019 r. IPN

zlotaszkola

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE IM. PROF. M.T. HUBERA w Szczecinie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019".

Partnerzy


Patronat:


TVP
enea

Copyright ZSEE/TME 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.