Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych
im. prof. Maksymiliana Tytusa Hubera w Szczecinie

logo_tme
  • 1
  • 2
  • 3

W czwartek 28 marca żaglowiec został uroczyście przywitany przez tłumy mieszkańców na nabrzeżu w Gdyni.

Fregata zamknęła w Rejsie Niepodległości wokółziemską pętlę na wodach Kanału Angielskiego 13 marca. Żaglowiec przeciął linię swojego kursu z początkowego etapu podróży, gdy płynął między Bremerhaven i Bordeaux.

Ostatnim przystankiem na trasie historycznej wokółziemskiej podróży był Londyn. Żaglowiec był tam - jak wszędzie - otwarty dla zwiedzających. Od niedzieli odwiedziło go około 2 tys. osób, a kolejki sięgały nawet kilkuset metrów. Było spotkanie z Polonią, imprezy kulturalne i wymiana doświadczeń. W środę wyruszył w drogę powrotną do Gdyni.

Nie ma wątpliwości, że najważniejszym wydarzeniem w trakcie trwającego ponad 300 dni rejsu było spotkanie z papieżem. Odbyło się w siedzibie nuncjatury apostolskiej. Uczestniczyły w nim m.in. osoby płynące w rejsie oraz władze uczelni.

Oprócz promocji Polski, na statku była realizowana także praktyka studencka. Uczestniczyli w niej studenci Wydziału Nawigacyjnego, Wydziału Mechanicznego, Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Morskiego oraz uczniowie szkół średnich morskich.

Wśród uczestników „Reju Niepodległości” był też uczeń naszego technikum Piotr Matusiak. Na parterze szkoły przy pracowni nr 2 znajduje się wystawa upamiętniająca rejs „Daru Młodzieży” dookoła świata. Wszystkich zapraszamy do jej oglądnięcia.

DM05-04-19 (1).jpgDM05-04-19 (2).jpg

Opiekunowie Koła Żeglarskiego ZSEE-TME
Anna Kisielewska
Ireneusz Spychalski

2024-technikum-zloto.jpg
TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE IM. PROF. M.T. HUBERA w Szczecinie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2024".

Partnerzy


Patronat:


TVP
enea

azoty.png

Copyright ZSEE/TME 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.