Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych
im. prof. Maksymiliana Tytusa Hubera w Szczecinie

logo_tme

Pedagog


Stypendium Szkolne

Procedura -wersja PDF


Najlepiej uczyć się od tych, którzy już coś potrafią – od praktyków. Takie założenie przyświecało kolejnemu już obozowi naukowemu dla uczniów ZSEE, zorganizowanego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Celem projektu jest wzrost efektywności kształcenia zawodowego i jego dostosowanie do wymogów regionalnego rynku pracy a tym samym zwiększenie szans na zatrudnienie.

rydzyna 2.jpg
W maju 2018 r. 45 uczniów z klasy III Ta, III Tm, III Tn wyjechało na obóz naukowy aby zobaczyć jak w praktyce funkcjonują zakłady działające w branży elektrycznej i mechanicznej. Na przykładzie Leszczyńskiej Fabryki Pomp zajmującej się produkcją pomp i systemów pompowych oraz będącą jednym z najnowocześniejszych producentów komponentów żeliwnych na świecie przekonaliśmy się, że rozwiązania związane z inteligentnym systemem produkcji mogą być udziałem współpracy elektroników, elektryków, mechatroników, automatyków i informatyków. W firmie Pompax w Lesznie zapoznaliśmy się z diagnostyką, remontem oraz kompleksowym serwisem pomp. Na przykładzie Zespołu Szkół w Lesznie, ogrzewanego powietrznymi pompami ciepła mogliśmy się przekonać, że inwestycje w branży Odnawialnych Źródeł Energii - OZE są nie tylko proekologiczne ale mają uzasadnienie ekonomiczne. W Poznaniu odwiedziliśmy firmę Elektromontaż – producenta urządzeń elektroenergetycznych.
Wyprawa do Poznania pozwoliła nam poznać historię i zabytki najstarszej części naszego kraju ale także przekonać się, że Poznań i Wielkopolska są prężnie rozwijającymi się ośrodkami. W Wolsztynie zobaczyliśmy jedyną w Polsce i w Europie Parowozownię utrzymującą regularną linię parowozową w kraju. W ramach rekreacji spędziliśmy czas na Maltańskich Termach i sprawdziliśmy jak sobie radzimy ze strzelaniem na strzelnicy w Lesznie.
Dopełnieniem i tak bogatego programu było codzienne doradztwo edukacyjno - zawodowe. Cały pobyt upłynął w twórczej oraz miłej atmosferze.
Życzymy uczniom aby poznanie nowoczesnych technologii i organizacji pracy w odwiedzanych zakładach pozwoliło na wytyczenie dalszej ścieżki rozwoju i kariery zawodowej.

Kadra obozu naukowego: Małgorzata Gadomska, Krzysztof Bolesta, Sławomir Majkowski, Roman WeselakPedagog przyjmuje w gabinecie nr. 12 w godzinach:
Poniedziałek 12:00 - 16:30
Wtorek 8:00 - 12:00
Środa 14:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 12:00
Piątek 8:00 - 12:00

Szanowni Państwo

Do końca tygodnia (28 luty 2015r.) trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Ofiary przemocy skorzystać mogą z bezpłatnych porad psychologa, radcy prawnego, prawników, prokuratora, kuratora, komornika, notariusza, a nawet funkcjonariusza straży granicznej.
Z porad ekspertów można skorzystać:

1.    W Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem Stowarzyszenia "SOS dla Rodziny" przy ul. Energetyków 10.
W środę dyżuruje tam radca prawny oraz funkcjonariusz straży granicznej. W czwartek kurator, a w piątek prokurator i notariusz. Każdego dnia do soboty włącznie także dyżurują psycholodzy. Na spotkania trzeba się wcześniej umówić telefonicznie pod nr tel. 91 433 03 39.

Podobne dyżury zorganizowane są też do końca tygodnia na terenie województwa: w Koszalinie, Świnoujściu, Białogardzie, Gryfinie, Wałczu, Łobzie, Dołujach, Policach, Przecławiu. O miejscu porad informacji udziela Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie albo Gminnym Ośrodek Pomocy Społecznej.

2.    W Prokuraturze Apelacyjnej i prokuraturach rejonowych oraz prokuraturze okręgowej w Szczecinie oraz Koszalinie. Szczegółowy plan dyżurów można znaleźć na stronach internetowych tych instytucji.


Bardzo proszę wychowawców ale również pozostałych Państwa nauczycieli o przekazanie w miarę możliwości informacji w klasach uczniom lub ich rodzicom. Jeśli posiadacie Państwo informacje lub powzięliście podejrzenia o przemocy skierowanej przeciwko uczniowi w rodzinie lub poza nią proszę o kontakt celem udzielenia  niezwłocznej pomocy psychologiczno – pedagogicznej i podjęcie
stosownych kroków prawnych.

Z poważaniem
M.G. Pedagog ZSEE

zlotaszkola

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE IM. PROF. M.T. HUBERA w Szczecinie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2020".

Partnerzy


Patronat:


TVP
enea

Copyright ZSEE/TME 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.