Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych
im. prof. Maksymiliana Tytusa Hubera w Szczecinie

logo_tme
  • 1
  • 2
  • 3

Obchody siedemdziesiątej rocznicy istnienia najstarszej szkoły technicznej w Szczecinie rozpoczęły się 17 października 2015 roku w Parku Kasprowicza pod Pomnikiem Czynu Polaków. To właśnie z tego miejsca punktualnie o godzinie 12.00 ruszył Jubileuszowy Marszobieg Pokoleń, impreza, w której udział wzięło ponad 120 osób, chcących w aktywny sposób uczcić urodziny Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych. Do przejścia lub przebiegnięcia były trzy pętle o łącznej długości 7070 metrów, jednak każdy, kto ukończył choć jedno okrążenie, mógł liczyć na pamiątkowy medal zaprojektowany specjalnie na tę okazję.

Nie o wyniki i bicie rekordów tu bowiem chodziło. Organizatorzy postawili sobie za cel przede wszystkim dobrą zabawę i umożliwienie jak największej ilości osób przyjemnego i aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dlatego wśród uczestników Marszobiegu znaleźli się uczniowie, absolwenci, nauczyciele, pracownicy oraz przyjaciele popularnego TME.

Mimo – początkowo - siąpiącego deszczu i temperatury oscylującej wokół 10 stopni Celsjusza udało się zgromadzić także liczne grono kibiców, którzy przybyli wraz z zawodnikami, aby wesprzeć ich swoim dopingiem. Kolorowa ferajna z Racibora wzbudzała też zainteresowanie u spacerujących szczecinian, chętnie przyłączających się do wspólnej zabawy i korzystających z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Rozgrzewka poprowadzona przez panią Agatę Subocz niemalże przekształciła się w dyskotekę pod gołym niebem, a bufet pana Romana Weselaka przeżywał oblężenie dzięki wspaniałym drożdżówkom i rozgrzewającej herbacie z cytryną. Nagrody rozdawane dzieciom przez pana Grzegorza Kołodziejczyka miały duży wpływ na rodzinną atmosferę.

Choć  celem była przede wszystkim dobra zabawa, to Marszobieg miał także swoich zwycięzców, a najlepsi oprócz medali dostali także okazałe puchary. Oto najlepsi:


KATEGORIA KOBIET (pełne wyniki na zsee-marszobieg.pl):
1.    MAŁGORZATA WYSOCKA  /119/  - absolwentka
2.    MAŁGORZATA STERNA  /127/  -  gość
3.    AGNIESZKA KORBAŃ  /141/  -  nauczycielka


KATEGORIA MĘŻCZYZN (pełne wyniki na zsee-marszobieg.pl):
1.    SZYMON WOJTKIEWICZ  /112/  - uczeń 4 Tm ZSEE 
2.    KAMIL ŚMIECIŃSKI  /147/  -  uczeń 4 Td ZSEE 
3.    TYTUS KASPRZAK  /206/  -  uczeń 3 Tm ZSEE

Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk pani dyrektor Beaty Miętus, która wcześniej także stanęła na starcie. Już chwilę po skończonym biegu zaczęły się pojawiać pytania o następne biegowe imprezy pod szyldem ZSEE. Co będzie dalej? Czas pokaże, ale na razie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego marszobiegu.

Organizatorzy: Izabela Gago, Przemysław Januszko, Marek Rudźko

2022-technikum-zloto.jpg
TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE IM. PROF. M.T. HUBERA w Szczecinie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2023".

Partnerzy


Patronat:


TVP
enea

Copyright ZSEE/TME 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.