Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych
im. prof. Maksymiliana Tytusa Hubera w Szczecinie

logo_tme
  • 1
  • 2
  • 3

oboz1

Najlepiej uczyć się od tych, którzy już coś potrafią – od praktyków. Takie założenie przyświecało obozowi naukowemu dla uczniów naszej szkoły w ramach projektu pt. ,,Włączanie pracodawców we wdrażanie nowych technologii w proces kształcenia w Zespole Szkół Elektryczno - Elektronicznych” realizowanego przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich ODK w Szczecinie w partnerstwie z ZSEE a współfinansowanego z środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Na przełomie listopada i grudnia 2017 r. młodzież (46 uczniów klas III i IV) z ZSEE wyjechała do Poznania i Rydzyny aby zobaczyć jak w praktyce funkcjonują zakłady MŚP działające w branży elektrycznej na przykładzie poznańskiej firmy „EVER” zajmującej się produkcją zasilaczy UPS pomocnych w utrzymaniu zasilania urządzeń elektrycznych w sytuacji zaniku lub zakłóceń napięcia sieciowego.

Na przykładzie Zespołu Szkół w Lesznie, ogrzewanego powietrznymi pompami ciepła mogliśmy się przekonać, że inwestycje w branży Odnawialnych Źródeł Energii - OZE są nie tylko proekologiczne ale mają uzasadnienie ekonomiczne. W Słoniarni w poznańskim ZOO poznaliśmy jakie rozwiązania związane z inteligentnym systemem sterowania mogą być udziałem współpracy automatyków, elektroników i elektryków. Wyprawa do Poznania pozwoliła nam poznać historię i zabytki najstarszej części naszego kraju ale także przekonać się, że Poznań i Wielkopolska są prężnie rozwijającymi się ośrodkami. W Wolsztynie zobaczyliśmy jedyną w Polsce i w Europie Parowozownie utrzymującą regularną linię parowozową w kraju. W ramach rekreacji spędziliśmy czas na maltańskich termach i sprawdziliśmy jak sobie radzimy ze strzelaniem na strzelnicy w Lesznie. Dopełnieniem i tak bogatego programu było codzienne doradztwo edukacyjno - zawodowe.

Dziękujemy organizatorowi – SIMP ODK w Szczecinie a uczniom życzymy aby poznanie nowych technologii i organizacji pracy w odwiedzanych zakładach pozwoliło na wytyczenie dalszej ścieżki rozwoju i kariery zawodowej.

Kadra obozu naukowego: Małgorzata Gadomska, Beata Miętus (dyr. szkoły), Krzysztof Bolesta, Roman Weselak

oboz2 oboz3 oboz4
 
2022-technikum-zloto.jpg
TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE IM. PROF. M.T. HUBERA w Szczecinie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2023".

Partnerzy


Patronat:


TVP
enea

azoty.png

Copyright ZSEE/TME 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.