Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych
im. prof. Maksymiliana Tytusa Hubera w Szczecinie

logo_tme
  • 1
  • 2
  • 3

W poniedziałek 29 października 2018 r. w auli naszej szkoły odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora ZSEE. Zgłosiło się 28 uczestników (w tym 2 dziewczyny): między innymi 11 uczniów z klas czwartych i 6 z klas pierwszych. Turniej otworzył wielki sympatyk szachów, Pan Dyrektor Krzysztof Łyszczek, z zainteresowaniem oglądający przebieg rywalizacji, a podczas zakończenia wręczający puchar i nagrody rzeczowe.

Graliśmy systemem szwajcarskim na 14 szachownicach z zegarami szachowymi ustawionymi na 12 minut dla gracza, a każdy z uczestników musiał zagrać 7 partii. Na tej podstawie ustaliliśmy ostateczną kolejność. Dość  niespodziewaną, bowiem czołowe miejsca zajęli uczniowie klas pierwszych: wygrał Jan Dębski z 1 Tn, drugi był Szczepan Oleszkiewicz z 1 Tg, a trzeci - nasz dotychczasowy lider, uczeń klasy 4 Tn, Rafał Mówiński. Wszyscy z jednakową ilością 6 zwycięstw! O kolejności decydowały więc tzw. punkty Bucholza.

Uczestnicy i widzowie mogli na bieżąco obserwować wyświetlaną z rzutnika sytuację po każdej  z siedmiu rund turnieju, losowania par kolejnych rund i przydzielane numery stolików. Dzięki temu ponad trzygodzinny turniej przebiegł sprawnie i mimo dużej ilości gier uczniowie nie odczuwali znużenia.

Nad organizacją imprezy sprawowali pieczę: Pani Agata Subocz, która zorganizowała nagrody dla uczestników, a podczas turnieju prowadziła dokumentację przebiegu zawodów oraz Pan Marek Rudźko, który był sędzią, konferansjerem i koordynatorem zawodów. Pani Ania Dębczak okazała nieocenioną pomoc na etapie rekrutacji do zawodów, a za efekty wizualne i akustyczne odpowiadali uczniowie klas 3 Tg i 2 Th: Paweł Mrzygłód i Daniel Ksiąg - obsługa szachowego programu komputerowego oraz Wojtek Sztandera i Kacper Grzelak - nagłośnienie.

Do zobaczenia za rok! Turniej na stałe wejdzie do szkolnego kalendarza imprez.

IMG_20181029_152546_STEREO4a.png

2022-technikum-zloto.jpg
TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE IM. PROF. M.T. HUBERA w Szczecinie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2023".

Partnerzy


Patronat:


TVP
enea

Copyright ZSEE/TME 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.