Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych
im. prof. Maksymiliana Tytusa Hubera w Szczecinie

logo_tme
  • 1
  • 2
  • 3

W dniu 29 października 2019 r. w auli ZSEE odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora ZSEE. Zgłosiło się 33 uczestników, między innymi 11 uczniów z klas pierwszych. Turniej otworzyła Pani Dyrektor Beata Miętus, a Pan Dyrektor Krzysztof Łyszczek podczas zakończenia wręczał puchar, medale i nagrody rzeczowe.

Staraliśmy się, żeby ten turniej został przeprowadzony w warunkach maksymalnie zbliżonych do optymalnych: graliśmy więc 7 rund systemem szwajcarskim na 16 szachownicach z zegarami szachowymi ustawionymi na 12 minut dla gracza. Uczestnicy i widzowie mogli na bieżąco obserwować wyświetlane wyniki po każdej rundzie turnieju, aktualną kolejność, losowania rund i przydzielane numery stolików. Dzięki temu ponad trzygodzinny turniej przebiegł sprawnie i mimo dużej ilości rozegranych partii uczniowie nie odczuwali znużenia.

Zwyciężył ubiegłoroczny absolwent ZSEE Rafał Mówiński (7 punktów), drugie miejsce zajął Szczepan Oleszkiewicz – 2 Tg (6 punktów), a trzecie – Adrian Dąbrowski - 4 Td. O trzecim miejscu decydowały tzw. punkty Bucholza, ponieważ 5 punktów zdobyło aż 5 graczy. Najlepszym z klas pierwszych okazał się Oliwier Radtke z klasy 1 Tg. Gratulujemy!

Nad organizacją, koordynowaniem i sprawnym przeprowadzeniem turnieju czuwali nauczyciele WF: p. Agata Subocz i p. Marek Rudźko. Za efekty wizualne i akustyczne odpowiadali uczniowie: Paweł Mrzygłód i Daniel Ksiąg - obsługa szachowego programu komputerowego. Wojtek Sztandera, Kacper Grzelak, Norbert Mozgawa odpowiadali za nagłośnienie, a Bartosz Kakowski i Przemysław Polak - dokumentację fotograficzną. Nagrody oraz poczęstunek ufundowała Rada Rodziców ZSEE, a część nagród zorganizowała p. A.Subocz. Wielkie podziękowania dla wszystkich!

Ze względu na profil naszej szkoły i korelację pomiędzy przedmiotami ścisłymi (matematyką i fizyką) a szachami, pomysł zorganizowania turnieju szachowego dla uczniów popularnego TME wydaje się trafiony. W związku z tym - do zobaczenia za rok, kiedy to, z okazji Jubileuszu 75-lecia naszej szkoły, planujemy przygotowanie specjalnej-nieco rozszerzonej edycji naszego turnieju.

wyniki.jpg

baner

ts1.jpg

ts2.jpg

ts3.jpg

ts4.jpg

ts5.jpg

ts7.jpg

ts8.jpg

ts9.jpg

ts10.jpg

2022-technikum-zloto.jpg
TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE IM. PROF. M.T. HUBERA w Szczecinie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2023".

Partnerzy


Patronat:


TVP
enea

Copyright ZSEE/TME 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.