logo_tme
  • 1
  • 2
  • 3

02 marca 2022 r. w auli ZSEE odbył się IV Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora ZSEE. Był to najliczniej obsadzony turniej z dotychczas zorganizowanych -zgłosiło się 38 uczestników, a chętnych było jeszcze więcej. Otwarcia dokonała Pani Dyrektor Beata Miętus.

Turniej został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do rozgrywek międzyszkolnych: graliśmy 7 rund systemem szwajcarskim na 19 szachownicach z zegarami szachowymi ustawionymi na 10 minut dla gracza i 2-sekundowym bonusem za każdy ruch. Uczestnicy i widzowie mogli na bieżąco obserwować wyświetlane wyniki po każdej rundzie turnieju, aktualną kolejność, kojarzenie par i przydzielanie numerów stolików. Dzięki temu ponad trzygodzinny turniej przebiegł sprawnie, a dla wzmocnienia sił uczestników były serwowane napoje i słodki poczęstunek.

Zwyciężył, po zaciętej walce, uczeń klasy 4 Tg Oliwier Radtke. Drugie miejsce, ze stratą 0,5 pkt.  zajął ubiegłoroczny zwycięzca, uczeń klasy 4 Pf Cezary Siwek, a trzeci okazał się uczeń klasy 2 Td Nikodem Dziedzic, również 6 pkt. Gratulacje!

10. Edwin Opałka 4Pf 4 pkt./23.0 32.5 20.0
  11. Jaklub Milecki 1Tp 4 pkt. /19,0  25,5  15,0  -  najlepszy z pierwszoklasistów

Organizacją, koordynowaniem i przeprowadzeniem turnieju zajął się nauczyciel WF p. Marek Rudźko. Za efekty wizualne, obsługę szachowego programu komputerowego i zegarów szachowych odpowiadali uczniowie: Mateusz Gnych (4 Tg), Antoni Zwoliński i Dominik Zaremba (1 Tm).

Nagrody oraz poczęstunek ufundowała Rada Rodziców ZSEE.

Wielkie podziękowania dla wszystkich! Do zobaczenia podczas kolejnych turniejów!

TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE IM. PROF. M.T. HUBERA w Szczecinie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2024".