Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych
im. prof. Maksymiliana Tytusa Hubera w Szczecinie

logo_tme
  • 1
  • 2
  • 3

Jan Bodys, Michał Koziak i Antoni Zwoliński (obecnie II Tm) wraz z opiekunem panem Robertem Adamowiczem godnie reprezentowali województwo zachodniopomorskie i nasze TME w kategorii szkół ponadpodstawowych na Finale Centralnym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno–Krajoznawczego w Rumi w dniach 8-11 czerwca 2023.

W konkurencji Turystyczny Marsz na Orientację, polegającej na zespołowym przejściu wyznaczonej trasy, odnalezieniu w określonej kolejności wszystkich punktów kontrolnych, uzyskaniu potwierdzenia pobytu, wykonaniu ewentualnych zadań dodatkowych określonych w regulaminie i przybyciu na metę w określonym czasie zdobyli II miejsce na 16 najlepszych drużyn reprezentujących poszczególne województwa.

podium1Rumia23.jpg

podium0Rumia23.jpg

W klasyfikacji generalnej uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych (ZSEE/TME) uplasowali się na 8 pozycji!

Gratulujemy!

dziadek1Rumia23.jpg

Uścisk dłoni Honorowego Sędziego Głównego pana Jerzego Bogdana Raczka

 

To bardzo wysoka nota jak na pierwszoklasistów uwzględniając, że OMTTK PTTK to interdyscyplinarne pole zmagań młodzieży z całej Polski. Indywidualny test wiedzy (100 pytań jednokrotnego wybory) obejmuje zagadnienia: krajoznawcze, turystyczne, topograficzne, literackie, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Część praktyczna składa się z: turystycznego marszu na orientację, turystycznego ABC (kajakowy tor przeszkód, pomiary terenowe, konkurencja kaszubska, konkurencja „piękno Polski w tekstach kultury”), turystycznego roweru - tor przeszkód, samarytanki (znajomość zastosowania zawartości apteczki oraz zadania praktyczne dotyczące udzielania pierwszej pomocy), oceny zdobytych odznak turystycznych PTTK (indywidualnie: konkurs posiadanych uprawnień i odznak turystycznych PTTK).

Miłym akcentem kończącym Turniej było przyznanie przez Komisję Krajoznawczą Oddziału PTTK Marynarki Wojennej w Gdyni wszystkim uczestnikom integracyjnego rejsu Krajoznawczej Odznaki Morskiej „Znam Gdyński Modernizm” w st. I.

 

2024-technikum-zloto.jpg
TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE IM. PROF. M.T. HUBERA w Szczecinie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2024".

Partnerzy


Patronat:


TVP
enea

azoty.png

Copyright ZSEE/TME 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.