Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych
im. prof. Maksymiliana Tytusa Hubera w Szczecinie

logo_tme
  • 1
  • 2
  • 3

 

1. Wyposażenie stanowisk laboratoryjnych:

W pracowni znajduje się osiem jednakowych  stanowisk złożonych z laptopa z oprogramowaniem narzędziowym i zestawu montażowego, który składa się ze sterownika PLC, zasilacza i przycisków sterowniczych. Sterownik PLC – Twido Compact typ TWDLCDA10DRF, firmy Schneider Electric ma sześć wejść binarnych i cztery wyjścia binarne. Stanowiska te pozwalają na naukę tworzenia aplikacji i budowanie układów sterowania z wykorzystaniem sterowników PLC.


2. Profil zajęć realizowanych w pracowni:

W pracowni realizowane są zajęcia laboratoryjne z zakresu badania elementów i układów automatyki: czujników i przetworników przemysłowych, urządzeń wykonawczych,  regulatorów ciągłych i nieliniowych oraz układów sterowania z regulatorami.
W oparciu o zestaw montażowy ze sterownikiem i oprogramowaniem Twido Soft prowadzona jest  nauka programowania sterowników PLC – uczniowie tworzą i uruchamiają  aplikacje sterujące prostymi procesami technologicznymi.
Oprócz tego w pracowni odbywają się  zajęcia kształcące praktyczne umiejętności z zakresu montowania i eksploatowania układów automatyki elektronicznej (projektowanie układów, montaż, analiza, testowanie, lokalizacja i usuwanie  uszkodzeń).

 

opracowała: Sylwia Rawa

2022-technikum-zloto.jpg
TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE IM. PROF. M.T. HUBERA w Szczecinie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2023".

Partnerzy


Patronat:


TVP
enea

Copyright ZSEE/TME 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.