Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych
im. prof. Maksymiliana Tytusa Hubera w Szczecinie

logo_tme
  • 1
  • 2
  • 3

1. Wyposażenie stanowisk laboratoryjnych:

Pracownia wyposażona jest w osiem stanowisk, z których każde posiada rozbudowany system zasilania urządzeń z zabezpieczeniem różnicowoprądowym oraz niezbędne narzędzia monterskie, wykorzystywane przy naprawie i konserwacji urządzeń audio-wideo. Wysokiej klasy urządzenia pomiarowe, oscyloskopy, generatory, multimetry, pozwalają wykonywać pomiary parametrów urządzeń i lokalizować uszkodzenia w urządzeniach AV. W przyszłości stanowiska będą wyposażone w komputery PC z dostępem do internetu, co pozwoli na szybsze wyszukiwanie not katalogowych i schematów serwisowanych urządzeń. Sala wyposażona jest w rzutnik multimedialny, oraz rzutnik pisma, co w znaczący sposób ułatwia i urozmaica przekazywanie nauczanych treści.

 

 

2. Profil zajęć realizowanych w pracowni:

Uczniowie klasy 4 Technikum elektronicznego mając zajęcia w pracowni Technik audiowizualnych, poznają budowę i zasadę działania odbiorników: radiowego i telewizyjnego, magnetowidów, odtwarzaczy CD i DVD oraz innych urządzeniach AV. Wykonują podstawowe pomiary sygnałów elektrycznych w blokach urządzeń elektronicznych oraz analizują działanie urządzeń na podstawie wykonanych pomiarów oraz uczą się lokalizować usterki. Uczniowie poznają zasady przesyłania sygnałów satelitarnych, rolę i parametry urządzeń i bloków funkcjonalnych. Dobierają anteny radiowe, telewizyjne i satelitarne w zależności od wymagań sprzętu AV. Montują urządzenia i podzespoły telewizji satelitarnej oraz wykonują podstawowe pomiary i lokalizują usterki na podstawie wyników uzyskanych z pomiarów. Instalują i programują urządzenia audio i wideo, wykonują obróbkę cyfrowego obrazu i dźwięku przy użyciu popularnego oprogramowania komputerowego. Rozmieszczają urządzenia foniczne zgodnie z zasadami poprawnego nagłośnienia pomieszczenia. Dobierają podzespoły stosowane w stacjach czołowych telewizji kablowej oraz charakteryzują funkcje i parametry urządzeń stosowanych w systemach domofonowych. Montują i uruchamiają instalację telewizji użytkowej.

 

 

opracował: Ireneusz Spychalski

2022-technikum-zloto.jpg
TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE IM. PROF. M.T. HUBERA w Szczecinie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2023".

Partnerzy


Patronat:


TVP
enea

Copyright ZSEE/TME 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.