Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych
im. prof. Maksymiliana Tytusa Hubera w Szczecinie

logo_tme
  • 1
  • 2
  • 3

1. Wyposażenie stanowisk laboratoryjnych:

Pracownia posiada 6 niezależnie włączanych stanowisk o zasilaniu 230V AC. Każde stanowisko jest oddzielnie zabezpieczone listwą przeciw-przepięciową oraz automatycznym wyłącznikiem nadprądowym. Stanowisko wyposażone są w co najmniej trzy przyłącza każde do wewnętrznej sieci komputerowej, podłączone do niej komputery mają możliwość uruchomienia się bezpośrednio z serwera ftp, co umożliwia uruchomienie i testowanie również niekompletnych zestawów komputerowych. Sieć gwarantuje również dostęp do Internetu.

2. Profil zajęć realizowanych w pracowni:

W pracowni realizowane są zajęcia laboratoryjne z zakresu budowy i obsługi technicznej sprzętu komputerowego jak również sieci komputerowych. Uczestniczą w nich uczniowie klas czwartych Technikum Elektronicznego i uczniowie Szkoły Policealnej. Na zajęciach dokonuje się kompletowania, składania i uruchamiania sprzętu komputerowego, konfiguracja sprzętu do pracy w sieci komputerowej z uwzględnieniem różnych topologii sieci.

W ramach koła elektroniczno-informaycznego WTME, w którym uczestniczą uzdolnieni uczniowie, szczególnie pragnący poszerzać swoją wiedzę. Interesanci tworzą oficjalną stronę internetową szkoły, jak również zajmują się serwerem uczniowskich kont SHELL’owych. Poprzez możliwość obsługi tak produkcyjnych środowisk uczniowie nabywają nadzwyczaj cennej wiedzy praktycznej związanej z konfiguracją i obsługą komputerowych systemów sieciowych.

 

 

opracował: Krzysztof Bolesta

2022-technikum-zloto.jpg
TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE IM. PROF. M.T. HUBERA w Szczecinie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2023".

Partnerzy


Patronat:


TVP
enea

azoty.png

Copyright ZSEE/TME 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.