Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych
im. prof. Maksymiliana Tytusa Hubera w Szczecinie

logo_tme

Drużyna w składzie: Stanisław Kaup (3Tm), Przemysław Niemiec (4Tg), Mateusz Wróblewski (4Tm) i Adam Sulik (4Tn), prowadzona przez Pana Waldemara Potkańskiego, w piątek 17 marca 2017 r. uczestniczyła w eliminacjach do V Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu wraz z 75 zespołami z najlepszych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W ramach wylosowanej grupy turniejowej rywalizowaliśmy z drużynami reprezentującymi: V LO z Krakowa, I Społeczne LO z Warszawy, Zespół Szkół Nr 1 z Lublińca oraz III Społeczne LO z Krakowa.

druzynaeliminacje

Drużyna ZSEE wygrała pierwszą debatę z reprezentacją I Społecznego LO z Warszawy. Zadaniem naszych uczniów było przeciwstawienie się tezie: ,,Mein Kampf oraz Kapitał: krytyka ekonomii politycznej powinny być obowiązkowymi lekturami szkolnymi”. W drugim, niezwykle wyrównanym pojedynku z III Społecznym LO z Krakowa, nasza drużyna miała zanegować tezę: ,,Przegrana Angeli Merkel w najbliższych wyborach parlamentarnych to początek końca Unii Europejskiej”. W ocenie jurorów doszło tym razem do remisu. W kolejnym trudnym pojedynku z V LO z Krakowa drużyna z ZSEE miała niełatwe zadanie przeciwstawić się postulatowi: ,,Mołdawia i Rumunia dla wspólnego dobra powinny połączyć się w jedno państwo”. Po bardzo wyrównanym pojedynku, sędziowie przez głosowanie, uznali za nieznacznie lepszą ekipę konkurentów (w niewielkiej przewadze 13 do 11). W finale tych mistrzostw o awansie naszej drużyny zadecydować miała ostatnia debata z ekipą z Zespołu Szkół Nr 1 z Lublińca. Tym razem wylosowaliśmy obronę dość przewrotnej tezy z zakresu ekonomii: ,,Wprowadzenie pięciogodzinnego, dziennego czasu pracy jest optymalne dla efektywności pracownika i rozwoju gospodarki”. Naszym zadaniem było udowodnienie, że nie obniży to zysku pracodawcy oraz realnej pensji pracobiorcy. Wznosząc się na wyżyny posiadanych możliwości krasomówczych i interpretacyjnych, członkowie naszego zespołu zdecydowanie wygrali to starcie (21 do 9 w małych punktach) i w ten sposób dosłownie wydarli drugie miejsce drużynie, z którą rywalizowali.


Finały Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich odbędą się w dniach 21-22 kwietnia 2017 r. w Poznaniu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów drużynie z ZSEE!!!


tabela1 tabela2
2022-technikum-zloto.jpg
TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE IM. PROF. M.T. HUBERA w Szczecinie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2023".

Partnerzy


Patronat:


TVP
enea

azoty.png

Copyright ZSEE/TME 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.