Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych
im. prof. Maksymiliana Tytusa Hubera w Szczecinie

logo_tme

W dniach 6 i 7 grudnia 2017 r. odbył się Turniej Debat Oksfordzkich w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie, w którym wzięło udział osiem drużyn z sześciu szczecińskich szkół. W pierwszym dniu odbyły się eliminacje grupowe, w których zespoły podzielone zostały po losowaniu na grupy A i B. Nasze technikum reprezentowały dwie drużyny. Pierwszy zespół (Stanisław Kaup 4Tm, Maciej Grzesik 2Tn, Mateusz Sala 2Tn oraz Bartosz Jasiulewicz 2Tn) został przydzielony do grupy A wraz z VI LO, V LO oraz I LO, a drugi zespół (Maciej Kupriańczyk 1Te, Mateusz Białek 4Ta, Łucja Gozdur 1Te i Jakub Piątkowski 1Tg) rywalizował w grupie B razem z Katolickim LO, II LO oraz z VI LO w Szczecinie (drugi zespół).


    Spierano się w oparciu o następujące tezy:
  • Bezpieczeństwo zapewnione przez państwo jest ograniczeniem naszej wolności.
  • W Polsce powinno rozszerzyć się prawo dostępu do broni palnej.
  • Podczas wojny z kartelami narkotykowymi państwo nie musi respektować praw człowieka.
  • ,,Kultura dzielenia się” ma negatywny wpływ na społeczeństwo.
1oxf

Do finałowej czwórki turnieju dostały się obie drużyny z VI LO, KLO oraz zespół pierwszy z ZSEE. Drugiego dnia rozlosowano tezy dla dwóch par półfinałowych. Pierwsza teza brzmiała: „Zanikający indywidualizm jest przekleństwem współczesnej młodzieży.” i to z nią zmierzyły się oba składy „szóstki”. W drugim półfinale spierano się wokół tezy: „Prace nad dalszym rozwijaniem sztucznej inteligencji powinny być zakazane”. Stanęły naprzeciwko siebie zespoły z ZSEE i KLO. Po dwóch gorących debatach sędziowie, którym przewodniczyli Jan Piosik oraz Michał Górski z Instytutu Debaty Publicznej, wydali werdykt. Do finału dostał się drugi zespół z VI LO i pierwszy skład z ZSEE. Teza finałowa brzmiała: „W życiu najbardziej opłaca się być neutralnym” i to ona stanowiła największe wyzwanie dla każdej z drużyn biorącej udział w turnieju. Po emocjonującej debacie na argumenty, sędziowie podali wyniki. Głosami 2:3 wygrała strona opozycji, czyli drużyna z VI LO. Nasi zawodnicy, zajmując drugie miejsce, osiągnęli również ogromny sukces, gdyż występ w finale dla drużyny kształtującej swoją tożsamość i wciąż uczącej się jest dużym osiągnięciem, które dobrze rokuje na przyszłość.

2022-technikum-zloto.jpg
TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE IM. PROF. M.T. HUBERA w Szczecinie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2023".

Partnerzy


Patronat:


TVP
enea

azoty.png

Copyright ZSEE/TME 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.